Březen 2015

Je vše tak růžový jako ve filmech a na fotkách?

19. března 2015 v 10:02 | Monča |  THINK ABOUT IT
Se slunečným počasím mě přepadla chuť na vyhledávání letních obrázků a vymýšlení článků plných sluníčka. Když jsem tak projížděla všechny ty nádherný fotky, napadlo mě, jestli to tak na člověka působí ve skutečnosti nebo je to šikovností fotografů..
Taťka se vždy zlobí, když s mamkou bulíme u nějaký super romanťárny a rozčiluje se, že takový filmy nám kazej život. Ve filmech je vše růžový, přijede princ na bílym koni a vše je tak romantický, že si většinou řekneme něco jako Bééé já chci takyyyy. Tudíž to pak "potřebujeme ke štěstí" i v reálných vztazích a narážíme kvůli očekáváním, které nám vytvořily filmy.. Někdo takovýho prince najde, ale stejně po roce zjistí, že vše jak z filmu nikdy není.. Ani nemůže být. Teda až na boháče, co mají Charlie Tango a letí do Seattlu jentak. To už jsou ale trochu jiný filmy. :D Tak mě to furt nutí přemýšlet nad tím, jestli je pravda, že kvůli krásným fotkám (ať už Malediv nebo zamilovaného páru) a filmům o skvělým životě, jsme zklamáni realitou. Můj sen je navštívit Francii. Mám ji hodně zidealizovanou svými přešvihnutými romantickými představami. Teď si to skoro představuju jako ráj na Zemi. Ale okolí mi vypráví, že je to nuda, že je Paříž celá šedivá, že to není jak z fotek. Na jednu stranu to může být jakože vyplnění snu a hřejivý pocit štěstí, na druhou stranu to může být zklamáním. Asi záleží na člověku. Já si většinou přeju zázraky a oni se -překvapivě- nekonají, a pak jsem z toho přešlá a nemám takovou radost ani z věcí, které třeba dali lidem i práci. To samý mám i když jdu kreslit. Vezmu tužku a papír, v hlavě se mi zrodí masterpiece a na papír to hodit nedokážu, i když si vždy myslim, že ano. A tak jsem zklamaná a všechno je na nic, protože jsem nešikovný tele a bla bla bla. Jsou to přehnaný nároky, očekávání z romanťáren nebo jak to nazvat? Ono je to asi stejně to samý..

Celebrate in great style at Belmond Grand Hotel Europe.

Znáš tyhle pocity? Stalo se ti to někdy? Co proti tomu děláš? Budu ráda za každý názor :)

Krátkej článek o krátkejch vlasech!

15. března 2015 v 17:16 | Monča |  ABOUT ME
V minulém článku jsem psala o plánované návštěvě kadeřnice a psaly jste si o fotku, já osobně jsem víc než spokojená!

Jak už jsem psala, rozhodla jsem se začít trošku jinak. Vybočit ze stereotypu a udělat si jiný plány, chci změnit dosavadní život. Asi každá z nás se chce líbit svému okolí, blízkému i tomu nejširšímu. A jak už je známo, nejdůležitější je líbit se sama sobě. Tudíž jsem začla pracovat na svém vzhledu a první kroky mám za sebou - vlásky jsou pryč a obarvené! Je to skvělý nikde mi to nepřekáží, nepletu dlooouhý copy, nežehlim to 300 hodin. Myslím, že je to změna příjemná, i když se to někomu kolem mě líbit nemusí. Ale to přece důležitý není, hlavně, když jsme spokojený samy se sebou, že jo princezny!
Pro porovnání :)

A co vy a vlasy? :) Máte v plánu nějaký úpravy účesu? :)

Wanna change yourself?

10. března 2015 v 12:19 | Monča |  ABOUT ME
Každý z nás má občas takový to krizový období, kdy se chce změnit.Jsme občas nabuzeni a chceme se změnit kvůli tomu, že nesnášíme stereotyp a tak dál.

Svou změnu plánuju už dlouho. Dlouhý hnědý vlasy a řasy jemně přelízlý řasenkou? To mě přestalo bavit.
A díky tomu vám teď představim dvě úžasnosti.

Tou první je BOB a LOB.
Jsou to střihy vlasů, který v poslední době přímo žeru. Ve městě je miliarda tuctových náctek s hnědýma vyžehlenýma vláskama. A protože jsem dosáhla dospěláckýho věku, rozhodla jsem se vyčnívat!

Bob je krátky střih, který je teď dost moderní všude po světě. Obdivuju odvahu holek, který jdou do tak kraťoučkých vlasů, je to občas fakt skok.

Já osobně jsem spíš zastánce LOB střihu = Long bob. Je to zkrátka delší verze krátkých vlasů. A vypadá to víc než skvěle! Beru tuhle fotku ke kadeřnici a jdu do toho!

A tou druhou úžasností je kráska Alison Henry.
Díky ní, jsem se rozhoupala k objednání se ke kadeřnici. Je to youtuberka, která natáčí beauty videa, pro někoho přehnaná, pro někoho skvělá. Více vám řekne její video.Hoď mi sem svůj názor! ↓

Canisterapie? ROZHODNĚ JO!

10. března 2015 v 11:37 | Monča |  VIVANEE
Jasně, že je to práce a peníze navíc. Ale za to tohle štěstíčko stojí.

Léčba psem je to nejlepší, co může být. Aspoň podle mýho.. Od mala jsem měla slabost pro křečky, králíčky a podobný "roztomilý havěti". Ale pes? To stojí hodně peněz, času a úsilí! NO SAMOZŘEJMĚ! Ale nedělejte, že by vám to za to nestálo. Za to vítání u dveří, za doprovod na běhání, procházky a mazlení. Za tu radost z dalšího naučeného povelu. Za to láskyplné oblíznutí všeho, co mu nastavíte. Jasně že je to "hrozně nechutný", ale až se zamilujete do svýho štěněte, budete ho chtít zulíbat k smrti. Za to dám krk. Máme doma takový roztomilý stvoření, je samá noha a je všude, kde se může zamotat pod naše nohy těma svýma. Je skvělá. Vzali jsme si ji z útulku a nebudu tvrdit, že nám do života nepřinesla nové světlo. Je to velká změna, ale i když nás občas vytočí, je to nejlepší zvíře na světě. Už jen hlazení tý potvory mi zvedá úsměv tak, že si koutky věším za uši. Teď už mi domácnost bez psa připadá neúplná a byt je prázdnej, když tu není. Jasně, že to asi není pro každýho, ale s přehledem si troufám říct, že rozveselí totálně každou domácnost!
Samozřejmě tu nesmí chybět to naše trdlo!
A jaký je váš pohled na canisterapii?