Září 2015

SMILE IS THE BEST MAKEUP ANY GIRL CAN WEAR.

30. září 2015 v 16:20 | Monča |  POSITIVE VIBES
Zdravíčko! Berme to jako výzvu a zpříjemňujme den jak sobě, tak ostatním - je to přeci zadarmo!


Děkuju za vaše návštěvy a komentáře zlatíčka! Jinak pro vás připravuji spoustu nových článků, nic neslibuju, ale máme se na co těšiiiiit :D
TAK ÚSMĚĚV A MĚJTE SE KRÁÁÁÁSNĚ!

Špatně naladěná?

24. září 2015 v 12:12 | Monča |  POSITIVE VIBES
Holt prostě někdy vstanem zadkem napřed. A to se to pak zatraceně špatně přeměňuje na dobrou náladu, úsměv a optimismus.

Jako já dneska. S nikým jsem nemluvila, všechno mě štvalo a ve škole jsem to nemohla vystát. "Škola blbá, den blbej, počasí blbý, všechno blbý". A tak jsem odešla. Po biologii, kde jsem byla za blbce (biologie blbá, třída blbá, všechno blbý) jsem se sbalila a odešla. Cítila jsem, že to tak bude pro všechny nejlepší. Nasedla jsem do busu a jela domů. Po cestě už jsem se viděla v posteli, jak se zavřu a budu si "hovět" ve svý ultrablbý náladě. Nepřemáhla jsem se k úsměvu nebo k rozhovorům, nechtěla jsem nic takovýho.
A tak jsem ve městě vystoupila a zhluboka se nadechla. Ta volnost, že teď je to jen na mně, mě nakopla a já jsem zašla od nejbližšího květinářství, který jsem potkala. Jen tak. Rozhlídla jsem se a pohled mi zůstal viset na karafiátech. (Karafiáty blbý, jsou to hnusný kytky, jdu pryč) a najednou jsem si všimla toho nejhezčího karafiátu, který jsem kdy viděla. Nechala jsem si ho zabalit a štrádovala si to domů.
Po cestě jsem prolítla farmářský trhy a ta atmosféra mi vdechla trošku lepší náladu. Ale furt jsem neměla chuť si jí ani zlepšovat.
A jak tak jdu, nadávám si v hlavě na těžkou tašku a podobný zbytečnosti, vyšly proti mně z Fresh baru FRU-FRU (tohle není reklama) dvě usměvavé dámy s koktejlem v ruce. No samozřejmě, že jsem tam vlezla, tak moc mě to tam táhlo. Koupila jsem si jahodovo-mátovo-jablíčkovo-limetovou půllitrovou vitamínovou bombu a spokojeně odcházela.
Doma jsem si dala kytku do vázy a koktejl si užila hezky v pohodlí postýlky.
Udělala jsem si maličké radosti (vysvobození ze školy, karafiátek, koktejl a příjemná obsluha v baru). A proč tenhle článek píšu? Není to kvůli vytahování se, co jsem si dneska koupila - heč heč. Zkuste to někdy. Když máte den, jako já dneska a je všechno blbý, jděte a udělejte něco jinak. Kupte si něco pro radost (Karafiátek mě stál necelou dvacku, nejsou nutný miliony v peněžence) a užijte si to. Najděte si hezký relaxační video. Nezapomínete na sebe. A nebo meditujte. Já asi říkám meditování něčemu maličko jinýmu, ale určitě se s vámi o to příště podělím, protože je to super chvíle prožitá sama se sebou.Jaký máš dneska den? A co jsi pro to udělal? Snažíš se si vylepšovat dny?

Mějte se kráááásně!

Today is gonna be the best day of our life!

21. září 2015 v 6:30 | Monča |  POSITIVE VIBES
Krásný den všem!#ThrowbackThursday

17. září 2015 v 9:24 | Monča |  ABOUT ME
Sice venku svítí sluníčko, ale i tak se mi po prázdninách stýská. A jak u mě vypadaly? Největší část z nich jsem trávila s Vinee, samozřejmě :D Tady máte sestřih rodinných chvil, brzy dodělám i video z Mariánek a z Bulharska, pokud budete mít zájem, podělím se s vámi i o ně :) .


A komu by to nešlo, tak zde je odkaz :)
Mějte se kráááásně! Za chvilku už víkend, tak si ho užijte jak nejlíp to půjde!

Recept na lepší ráno? U mě zafungoval!

15. září 2015 v 15:21 | Monča |  RECIPES
Včera se mi vstávalo pekelně špatně. Tohle počasí nepřispívá k náladě na vystřelení z postele. Čeká mě škola. Všechno mě bolí, jsem unavená hned po probuzení. A tohle všechno začalo předchozí večer v mé hlavě. Řekla jsem si, že to ráno bude na nic a už jsem viděla sama sebe ve stavu, který jsem popsala. Namazala jsem si chleba a zapila to čajem, totálně mrtvá a zralá na ulehnutí do hrobu. Ve škole jsem usínala celý den a byla jsem protiva jako blázen.
A tak jsem si řekla, že takhle to nejde. Nejedná se o nic tak ukrutného, aby se to nedalo zvládnout. A tak jsem si večer připravila prázdný sešity čekající na látku 4.ročníku. Přemýšlela jsem, jak to ráno zpříjemnit. No jasně, že jídlem! Nejsem ten typ co si po probuzení zacvičí a tím si zlepší den (alespoň zatím ne). Musím mít připravenou snídani či věci na ni.
PŘIPRAVÍM SI SNÍDANI, NA KTEROU SE BUDU TĚŠIT. Nemohla jsem se dočkat rána. Vstávala jsem s tím, že na mě čeká fakt ultramňamka. A co to bylo? Samozřejmě každý snídá rád něco jiného, já jsem zvolila jídlo připravené komplet večer na talíři a ráno jsem to akorát vyndala z ledničky. A musim říct, že co se týče snídaní a lívanců, mám novou lásku! A recept??
160g ovesných vloček jsem zalila 400ml mléka a půl hoďky je nechala nacucnout. Potom jsem nastrouhala 2,5 jablíčka a 3 banány a přidala do vloček. Potom jedno vajíčko, trochu vanilkového cukru a maličko skořice (je na mě dost hořká). Zasypala jsem to patřičně moukou (přidávala jsem, dokud se mi nelíbila konzistence) a vše rozmixovala. Na pánvi je lepší mít maličko oleje a ještě je z pánve dávat na papírové utěrky, aby nám olej nekazil chuť a nebylo to moc mastné. Já jsem si k tomu večer nakrájela ovoce a do zamrazila jsem si jogurtová kolečka.


A ráno? Vše jsem vyndala z lednice a rozplývala jsem se blahem.
Doporučuju to vyzkoušet, je to za chvilku a stojí to za to :)
Máte taky nějaký trik na ráno? A nebo vylepšovák do ovesných lívanců?

LIFE IS TOO SHORT TO WEAR BORING DRESS.

5. září 2015 v 12:49 | Monča |  ABOUT ME
Juhuhu, je 5. září. Za 6 měsíců bude maturiťák. A já mám ultraspešl výhodu. Moje maminka má totiž vlastní zakázkové krejčovství! Takže navrhuju šaty jak blázen, abychom to dotáhly k dokonalosti a já mohla být rudou modelkou jejího království. Soooooo excited! Je pravda, že nemám ráda pozornost, ale na tohle se od prváku připravuji. Počítala jsem s tím,že se na mých šatech vyřádíme. Už se těším, až sem postnu fotky hotových šatů!
Chtěla jsem modré, zlaté nebo nějaké takové, ale když to zjistila mamka, tak pronesla osudovou větu. Červená sluší každýmu, kdo se jí nebojí. A má pravdu. Nedávno jsem si pořídila mé nejoblíbenější šaty, nenosila jsem předtím červenou, ale odhodlala jsem se udělat změnu. Samy posuďte, jestli jsou hezké nebo vůbec.

(Fotky z Mariánek, nejhezčí část mých prázdnin, určitě o tom ještě napíšu!)


No a tak jsme pořídily nádhernou červenou látku. Mám rozkreslené návrhy a co už víme, že pod dlouhou neuzavřenou sukní budou kraťasy. Whaaaaaat, na maturák kraťasy? To se nenosí. Ale prdlajz, až to uvidíte, zblázníte se do toho jako my dvě. A navíc taky YOLO, žejo. Budou pošité směsí perliček a různých třpytivých kamínků. A možná tam nakombinujeme i kraječku, uvidíme. Ach, už mě to hřeje u srdíčka dopředu.
(Ne, ta špička dolů nejsou kalhotky, ale pásek z kamínků, ze kterého půjde sukně)

Tak co na ně říkáte? A byla jste některá v Mariánkách? Přeju náááádherný víkend!

Pes 85621 tváří aneb máme doma modelku!

1. září 2015 v 12:31 | Monča |  VIVANEE

Kočičí povaha, liščí vzhled, klokaní poloha, srnčí barva a nohy, psí řeč, výraz ála Scooby Doo.
Jedině tak jde popsat naše čtyřnohá ďáblice. Přesvědčte se sami. Ten Ftefaní podkus je nelepší!