POSITIVE VIBES

Kam jen tenhle článek zařadit? | První podzimně laděný článek

4. listopadu 2015 v 21:55 | Monča
Je toho tenhle týden hodně, jak do školy, tak mimo ni, snažím se sportovat a hledat aktivity, které dělají člověka šťastným a ráda bych se s vámi o tyto poznatky později dělila. (Tímto omlouvám svou neaktivitu, výmluvy, ale aspoň pravdivé :D)

Málo kdo umí vypnout a na nic nemyslet, jen tak se odreagovat. Hledám proto věci, které mi mohou pomoct, a posléze vám mohu pomoci já svým doporučením.
Když jsem o prázdninách podnikla výlet za bráškou, zavedl mě do knihkupectví, měl jasno, chtěl mi koupit omalovánky. Na první dojem si většina z nás řekne Pche, to je pro malý. Ale zkusili jste to někdy? Vyvíjet kreativitu a zároveň nemuset mít ruce umělce? To je paráda. Jediné, na co u toho myslíte, jsou barvičky. "Jakou barvu bude mít tenhle zajíc? Třeba fialovou!" A na trable na chvíli úplně zapomenete. A žádnej stres z vysokých nároků na své výkony u toho neexistuje, prostě čmáráte! Já jsem od brášky dostala Čarovný les, který se mi zamlouval nejvíc a viděla jsem v tom nejlepší odreagovačku. Zkusili jste si někdy jentak vytisknout omalovánku a vybarvit ji? Teď v nejbližší době mám namysli. Ne? Tak to zkuste. Vážně si po chvíli uvědomíte, že jste vlastně úplně uvolněný a jen vybíráte barvičky a vybarvujete jako o závod :D


Máš doma nějaké (antistresové) omalovánky? Zkoušíš při zvýšeném stresu "terapii kreslením"?
Mějte se krásněěěě!

Balík roztomilosti pro lepší den aneb milujme chlupaťáčky! :D

16. října 2015 v 20:30 | Monča
Tenhle článek jsem chtěla napsat už ráno, ale nefungovalo to, tak ho postnu až teď, nevadí, stejně ležim ještě pořád v posteli, ještě pořád s Vinee. :D :)


Ráno jsem koukala na svou chundelatou lásku a přemýšlela jsem, co by mi asi tak zvedlo náladu. A přišla jsem na to vzápětí. Sice si budu tentokrát obrázky půjčovat z Pinterestu, ale jsem si jistá, že tyhle obrázky pohladí duši každýho tvora. Prostě se nejde nerozplývat nad sladkostí těch chlupatých koulí :D Doufám, že i vám přivodí laskyplný pocit pohody a zamilovanosti :D

"Happy girls are the prettiest." - Audrey Hepburn

11. října 2015 v 16:20 | Monča

Každý z nás je něčím vyjímečný a nedokonalosti nás dělají tím, kým jsme.
Zkus se dnes podívat do zrcadla, opomeň všechno, co považuješ za nedokonalosti. Nesoustřeď se na to. Zkus se soustředit na svá pozitiva. Ne jen vzhledově, ale hlavně povahově. Přestaň si říkat "až jednou budu lepší, tak..." Právě teď jsi nejlepší. Ano, jsi. Tak se usměj. Vždyť nic nestojí za Tvoje slzy, život je krátký a času na smích je poměrně málo. Dneska se na všechno vykašli. No a co, že dnes není nejlepší den. Udělej si ho. Zapomeň na starosti a nechej hlavu i srdce odpočívat. Ty to zvládneš. Jsi nejlepší!

Just for calming down. | Relaxační videa

4. října 2015 v 17:24 | Monča
Nedávno jsem narazila na pár videí, které mě ohromily. First person view je skvělý druh videí, protože se můžeš zasnít, že tam právě chodíš ty.Občas jsme až příliš ve stresu a večer nemůžeme usnout, soustředit se na učení a podobně, tohle je podle mě jedna ze skvělých možností, jak se zklidnit a vypnout mozek na chvilku. Jsem si jistá, že to pomůže všem, protože taková pohoda je prostě lék sám o sobě. A navíc na jejich kanále jsou i videa pro milovníky pláží, lesů, jezer, západů slunce a podobně, takže se každý z nás může uklidňovat přírodou jemu nejbližší. :)

Líbí se ti taková videa? Znáš nějaká podobná? Zkusíš relaxaci touto formou? :) Relaxuješ nějak?

Znovu moc a moc děkuju za vaši podporu, chválu a návštěvy blogu, jste úžasný!!!
MĚJTE SE KRÁÁÁÁSNĚ!

SMILE IS THE BEST MAKEUP ANY GIRL CAN WEAR.

30. září 2015 v 16:20 | Monča
Zdravíčko! Berme to jako výzvu a zpříjemňujme den jak sobě, tak ostatním - je to přeci zadarmo!


Děkuju za vaše návštěvy a komentáře zlatíčka! Jinak pro vás připravuji spoustu nových článků, nic neslibuju, ale máme se na co těšiiiiit :D
TAK ÚSMĚĚV A MĚJTE SE KRÁÁÁÁSNĚ!

Špatně naladěná?

24. září 2015 v 12:12 | Monča
Holt prostě někdy vstanem zadkem napřed. A to se to pak zatraceně špatně přeměňuje na dobrou náladu, úsměv a optimismus.

Jako já dneska. S nikým jsem nemluvila, všechno mě štvalo a ve škole jsem to nemohla vystát. "Škola blbá, den blbej, počasí blbý, všechno blbý". A tak jsem odešla. Po biologii, kde jsem byla za blbce (biologie blbá, třída blbá, všechno blbý) jsem se sbalila a odešla. Cítila jsem, že to tak bude pro všechny nejlepší. Nasedla jsem do busu a jela domů. Po cestě už jsem se viděla v posteli, jak se zavřu a budu si "hovět" ve svý ultrablbý náladě. Nepřemáhla jsem se k úsměvu nebo k rozhovorům, nechtěla jsem nic takovýho.
A tak jsem ve městě vystoupila a zhluboka se nadechla. Ta volnost, že teď je to jen na mně, mě nakopla a já jsem zašla od nejbližšího květinářství, který jsem potkala. Jen tak. Rozhlídla jsem se a pohled mi zůstal viset na karafiátech. (Karafiáty blbý, jsou to hnusný kytky, jdu pryč) a najednou jsem si všimla toho nejhezčího karafiátu, který jsem kdy viděla. Nechala jsem si ho zabalit a štrádovala si to domů.
Po cestě jsem prolítla farmářský trhy a ta atmosféra mi vdechla trošku lepší náladu. Ale furt jsem neměla chuť si jí ani zlepšovat.
A jak tak jdu, nadávám si v hlavě na těžkou tašku a podobný zbytečnosti, vyšly proti mně z Fresh baru FRU-FRU (tohle není reklama) dvě usměvavé dámy s koktejlem v ruce. No samozřejmě, že jsem tam vlezla, tak moc mě to tam táhlo. Koupila jsem si jahodovo-mátovo-jablíčkovo-limetovou půllitrovou vitamínovou bombu a spokojeně odcházela.
Doma jsem si dala kytku do vázy a koktejl si užila hezky v pohodlí postýlky.
Udělala jsem si maličké radosti (vysvobození ze školy, karafiátek, koktejl a příjemná obsluha v baru). A proč tenhle článek píšu? Není to kvůli vytahování se, co jsem si dneska koupila - heč heč. Zkuste to někdy. Když máte den, jako já dneska a je všechno blbý, jděte a udělejte něco jinak. Kupte si něco pro radost (Karafiátek mě stál necelou dvacku, nejsou nutný miliony v peněžence) a užijte si to. Najděte si hezký relaxační video. Nezapomínete na sebe. A nebo meditujte. Já asi říkám meditování něčemu maličko jinýmu, ale určitě se s vámi o to příště podělím, protože je to super chvíle prožitá sama se sebou.Jaký máš dneska den? A co jsi pro to udělal? Snažíš se si vylepšovat dny?

Mějte se kráááásně!

Today is gonna be the best day of our life!

21. září 2015 v 6:30 | Monča
Krásný den všem!


Wonderment, love, peace and serenity.

13. května 2015 v 12:26 | Monča

Na tohle myslím, když to hoří, když se mi vzdaluješ i když vedle mě ležíš.

5. května 2015 v 11:19 | Monča
A občas přijdou doby zvláštní,
když se moře bouří a loď se nám potápí,
to potom hledáme dlouho místa klidný,
než se zklidní ta bouře co nás brzdí.
Pak, roztáhnem křídla plujem dál,
na naší lodi zase jenom ty a já,
všechny ty překážky nám uhnou, pojď se smát,
žádný starosti, necháme vlajku vlát.

ATMO music - Ráno

Foto z první jarní procházky kolem Mácháče

Jaro je tu!

14. dubna 2015 v 19:35 | Monča
Jak tak sedím v buse, který má namířeno do Prahy do NTM, všímám si okolních zahrádek, kde se předváději stromy a keře v plné své kráse. Všude to začíná kvést, všudeee! Třešně, zlatý déšť, tolik květů na jednom místě. Je to bomba, slunce se začíná prodírat skrt mráčky a mně dochází, že jaro už pořádně udeřilo. A s tím mě taky napadá, kolik krásy, té neobyčejně obyčejné krásy, přehlížíme a bereme ji jako samozřejmou a okoukanou. Zkusme to změnit. Zkus se kolem sebe rozhlížet a koukej na svět jinak. Vnímej detaily, které jsou ostatním neviditelné. Je to kouzlo, který je škoda nepoznat. Změní ti to pohled na vše. Pozoruj, jak je příroda úžasná. Jak je vše propojený. Jak je to kiwi skvostný proti oknu. Jak jsou ty květy skvěle souměrný a přitom je každej jinej. Nejde to třeba hned, ale časem budeš brát svět jinak. Krásněji. Koukej tak i na sebe. Krása je v KAŽDÉM z nás. Miluj se tak, jak miluješ jiné. Zasloužíš si to. A s tou láskou, kterou budeš obdarovávat sama sebe, přijdou lidi, na které teď čekáš. Přijdou ti, kteří tě budou bezmezně milovat. Nemůžeš dostávat mnoho lásky a čekat od ostatních pochopení, pokud s tím nezačneš ty. Až teprve pak budeš skutečně spokojená. Dříve to nepřijde. Přijmout sebe sama je první krok k úspěchu ve světě. A že je ten svět krásnej, když chceme.
Tak do toho, rozdávej lásku. Sobě, přírodě, svému okolí, čemu chceš. Stojí to za to.

 
 

Reklama