RECIPES

My mom is my superhero. | Narozeninový článek!

26. října 2015 v 10:51 | Monča
Slibovala jsem článek o dárkách pro mamču k narozeninám. Bude delší, ale je plný návodů a receptů, tak doufám, že se bude líbit :)

Recept na lepší ráno? U mě zafungoval!

15. září 2015 v 15:21 | Monča
Včera se mi vstávalo pekelně špatně. Tohle počasí nepřispívá k náladě na vystřelení z postele. Čeká mě škola. Všechno mě bolí, jsem unavená hned po probuzení. A tohle všechno začalo předchozí večer v mé hlavě. Řekla jsem si, že to ráno bude na nic a už jsem viděla sama sebe ve stavu, který jsem popsala. Namazala jsem si chleba a zapila to čajem, totálně mrtvá a zralá na ulehnutí do hrobu. Ve škole jsem usínala celý den a byla jsem protiva jako blázen.
A tak jsem si řekla, že takhle to nejde. Nejedná se o nic tak ukrutného, aby se to nedalo zvládnout. A tak jsem si večer připravila prázdný sešity čekající na látku 4.ročníku. Přemýšlela jsem, jak to ráno zpříjemnit. No jasně, že jídlem! Nejsem ten typ co si po probuzení zacvičí a tím si zlepší den (alespoň zatím ne). Musím mít připravenou snídani či věci na ni.
PŘIPRAVÍM SI SNÍDANI, NA KTEROU SE BUDU TĚŠIT. Nemohla jsem se dočkat rána. Vstávala jsem s tím, že na mě čeká fakt ultramňamka. A co to bylo? Samozřejmě každý snídá rád něco jiného, já jsem zvolila jídlo připravené komplet večer na talíři a ráno jsem to akorát vyndala z ledničky. A musim říct, že co se týče snídaní a lívanců, mám novou lásku! A recept??
160g ovesných vloček jsem zalila 400ml mléka a půl hoďky je nechala nacucnout. Potom jsem nastrouhala 2,5 jablíčka a 3 banány a přidala do vloček. Potom jedno vajíčko, trochu vanilkového cukru a maličko skořice (je na mě dost hořká). Zasypala jsem to patřičně moukou (přidávala jsem, dokud se mi nelíbila konzistence) a vše rozmixovala. Na pánvi je lepší mít maličko oleje a ještě je z pánve dávat na papírové utěrky, aby nám olej nekazil chuť a nebylo to moc mastné. Já jsem si k tomu večer nakrájela ovoce a do zamrazila jsem si jogurtová kolečka.


A ráno? Vše jsem vyndala z lednice a rozplývala jsem se blahem.
Doporučuju to vyzkoušet, je to za chvilku a stojí to za to :)
Máte taky nějaký trik na ráno? A nebo vylepšovák do ovesných lívanců?
 
 

Reklama